Kizárólag szivacsra vagy rongyra itatva használható! Szagriasztó
Vadkár megelőző folyékony, biológiailag lebomló vadriasztó szer, amely természetes anyagok és olajok keveréke. Élő környezetben semmilyen kárt nem tesz, biológiailag lebomlik (biocid) szer. Az elhasznált szert kukába helyezzük, és élővizektől 10 métere használjuk.
Szabadforgalmú(III), használatához védőkesztyű ajánlott az erős szag hatás miatt, de nem bőrirritatív, így ha kézre vagy egyéb bőrfelületre cseppen csak letörölni szükséges.
Kihelyezve hatékonyságát 4 hétig őrzi meg ezután napfény hatására lebomlik.
Lehetőleg esővízzel ne érintkezzen, bár állati és növényi olajbázisú, de hatását a többszöri megázás jelentősen csökkenti.
Hatékonyság: Gímszarvas és vaddisznó vadkármegelőzésre hatékony.
Kihelyezés módjai: vezérzsinóros kihelyezés: ennél a technikánál karókat ütünk le kb. 50 méterenként, a karók közé perlon bálakötöző zsinórt feszítünk ki (vezérzsinór) és a vezérzsinórra lógatunk be szivacsot tartalmazó pillepalackokat, melyek ki vannak szurkálva, így szagkerítés hatás jön létre.
A pillepalack a folyadékot megóvja az esőtől, a szivacs pedig felszívja, így az nincs kitéve direkt napsütésnek.
Szagkerítés karókkal: ennél a kihelyezési módszernél vékony karókat szúrunk a földbe 5-10 méterenként, a karókra rongyot teszünk és felitatjuk a folyadékot.
Kihelyezési magasság vaddisznóhoz a földtől felfelé számított 40-60 cm, gímszarvashoz 60 cm-től 1,2 méterig.
Beszelelés: sok estben a földterület elhelyezése alkalmas arra, hogy az uralkodó szélirányokat kihasználva a folyadék szagával beszeleltessük a kultúrát. Ilyen estben azt a hatást érjük el, mintha egy ember állna „rossz” szélben a terület sarkán. A gímszarvas ilyen estekben ráriaszt a kornitolra. Ha ezt a módszert alkalmazzuk akkor kb. fél liter folyadékot nyomjunk ki egy nagyobb rongyra, a pillepalackos és a karós kihelyezésnél egy adagot 0,5 deciliterrel kell számolni egyszeri kihelyezésenként.
Értékelések
Még nincsenek értékelések.