Az önetető részből a mag minden irányban kimozdul.
Nagyobb mennyiségű madarat is el tud látni élelemmel.
Az állvány -melyhez a madáretető kompatibilis- külön vásárolható meg. Az ár csak az etetőt tartalmazza!
MAGYAR ALAPANYAGBÓL MAGYARORSZÁGON KÉSZÜLT KISIPARI TERMÉK! MEGVÁSÁRLÁSÁVAL A HAZAI MUNKAHELYEK FENNMARADÁSÁT IS TÁMOGATJA!!!
A téli madáretetést, ha elkezdjük, akkor az egész téli szezonban etessünk, és készüljünk fel rá, hogy a 2013-as kemény márciusi télhez hasonló időszakokban is legyen megfelelő mennyiségű eleségünk az etetők feltöltésére.
Általánosságban az etetési szezonra október 23-tól április 10-ig érdemes kalkulálni.
Ha megoldható, akkor lehetőleg húzzuk szét térben a madáretetőket, hogy a különböző madárfajok, vehemenciájuktól függően megférjenek az etetőknél, illetve azért, mert különböző táplálkozó helyeket részesítenek előnyben. A pintyfélék a nyíltabb, földön elhelyezkedő eleséget részesítik előnyben (nagy csapataik könnyen szemmel tarthatják a közeledő ragadozókat), míg pl. a cinegék a zártabb, búvóhelyekben gazdagabb etetőket részesítik előnyben, ahonnan egy-egy napraforgómagot gyorsan elvíve biztonságban tudják elfogyasztani azt.
A következő videókon a Madárdaloskert széthúzott 9 madáretetőjét tekinthetik meg a madarak elhelyezkedésével. Ezek az etetőink 4-500 madarat látnak el nap mint nap télen.
Természetesen nem muszáj ilyen volumenben etetni és két rendszeresen feltöltött etetővel is ideális körülményeket tudunk teremteni a kertünkben telelő madaraknak.
Az önetetőről készült video-t a linkre kattintva tekintheti meg:
Kánya –
Nagyon jó etető, nyáron teszek bele egy nagy kaspóalátétet és itatóként funkcionál egy (korhadás miatt) visszanyírt meggyfa tetejeként. Egy év alatt már körbe is nőtték szinte az új ágak. Lesz hol kopogtatni a cinkéknek a szotyit.